چگونه وب‌سایت خود را برای رتبه‌ای بهتر در گوگل بهبود دهیم؟

چگونه وب‌سایت خود را برای رتبه‌ای بهتر در گوگل بهبود دهیم؟

موتورهای جستجو نظیر گوگل واقعا به دنبال چه می‌گردند؟ چطور می‌توانید وب‌سایتی داشته باشید که هم بازدیدکنندگان و هم موتورهای جستجو را راضی نگه دارد؟

حتما تا به حال نام SEO یا Search Engine Optimization را شنیده‌اید.

موتورهای جستجو نظیر گوگل واقعا به دنبال چه می‌گردند؟ چطور می‌توانید وب‌سایتی داشته باشید که هم بازدیدکنندگان و هم موتورهای جستجو را راضی نگه دارد؟ SEO علمی است که روش‌های عملی برای بهبود رتبه وب‌سایت شما را در موتورهای جستجو نشان می‌دهد. در واقع با بالا نگه داشتن رتبه وب‌سایت خود در گوگل، می‌توانید بازدید کننده بیشتری داشته باشید. شاید تصور کنید SEO روشی برای دور‌ زدن موتورهای جستجو است، ولی این طور نیست. این علم به شما کمک می‌کند وب‌سایتی روان و کاربرپسند داشته باشید، ضمن اینکه به شما یاد می‌دهد، وب‌سایت خود را طوری طراحی کنید که به راحتی توسط موتورهای جستجو قابل فهم باشد. در ادامه روش‌هایی عملی را برای این منظور به شما نشان خواهیم داد.

?- موتورهاي جستجو به دنبال چه مي گردند؟

محتوي: شامل نوشته هاي شما، عناوين و توضيحات مي‌شود.سرعت و کارايي: سرعت بالا آمدن وب‌سايت شما و درست کار کردن وب‌سايتاعتبار: آيا وب‌سايت شما مطالب مفيدي دارد که توسط ديگر سايت ها به عنوان مرجع مورد استفاده باشد يا خير؟کاربر پسندي: وب‌سايت شما چطور به نظر مي‌رسد؟ آيا مي‌توان به راحتي در وب‌سايت به جستجو پرداخت؟ آيا کاربران بعد از بازديد اول بازگشتي به وب‌سايت شما دارند يا خير؟

?- موتورهاي جستجو به دنبال چه نمي‌گردند؟

استفاده بيش از اندازه از کلمات کليدي يا Keywordsاستفاده از لينک‌هاي خريداري شده!کاربرپسندي ضعيف مثل استفاده از تبليغات زياد، سردرگمي مطالب، و بازگشت کم کاربران به وب‌سايت شماپس توجه داشته باشيد استفاده از موارد فوق در رتبه بندي وب‌سايت شما نتيجه عکس خواهد داشت.

چند نکته کاربردي ديگر

1- نام دامين شما نقش فنداسيون وب سايت شما را دارد. بهتر است به جاي استفاده از ساب دامين (مانند hello.example.com) از ساب دايرکتوري (مانند example.com/hello) استفاده کنيد. دامين‌هاي قديمي رتبه‌بندي بهتري دارند به شرطي که موارد 1و2 رعايت شده باشند.
مي‌توانيد از کلمات کليدي خود در نام دامين هم استفاده کنيد که به شما کمک شاياني خواهد کرد.

2- علاوه بر اين که وب‌سايت خود را براي گوشي و تبلت سازگار مي‌کنيد، سعي نماييد از مالتي‌مديا مانند ويديو در وب‌سايت خود بهره بگيريد. يک ويديوي مناسب شانس بيشتري براي قرار گرفتن در صفحه اول گوگل خواهد داشت.
در مورد استفاده از تصاوير حتما عنوان عکس را به نحو مناسبي انتخاب کنيد چون موتورهاي جستجو توان تحليل عکس شما را ندارند.

3- روي متا ديتا تمرکز کنيد. محتوي شما بايد title tags  و meta description داشته باشند.

4- وب سايت خود را به طور منظم به روز کنيد. محتوي تازه و اختصاصي ارزش وب سايت شما را بالا مي‌برد.

5- محتوي خود را براي استفاده کنندگان بسازيد نه موتورهاي جستجو!

6- نام فايل‌هاي خود را خلاصه و جامع انتخاب کنيد و از به کار بردن اسامي کلي براي فايل‌هاي خود بپرهيزيد.